Choď na obsah Choď na menu
 


Sv. Zem-Jordánsko-Izrael:22.02.-05.03.2024

Spustené prihlasovanie! Voľných 20 miest!

Lekárovce - Sečovce

article preview

Svätá Zem -  Jordánsko - Izrael:  22.02. - 05.03.2024. /13 dní/

 Sláva Isusu Christu!

Srdečne pozdravujem pútnikov! 

Som rád, že prejavujete záujem o túto  púť našej farnosti. Prihlásiť sa na túto púť  môže hocikto, kto má záujem. 

Voľných je ešte 20 miest. Doteraz sa prihlásilo 30 ľudí. Celá skupina bude mať 50 ľudí. 

Prihlásiť sa môžete na e-mail: pejo.m@lekosonline.sk alebo mobil: 0918563697. 

Prosím zaslať na e-mail: pejo.m@lekosonline.sk  tieto údaje:  Meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, trvalú adresu, email., mobilné číslo, číslo cestovného pasu a jeho dátum platnosti. Ďakujem!   

Na tejto púti Vás budú sprevádzať dvaja kňazi: o. Marek Pejo, o. Miroslav Pohár. 

Drahí pútnici - prihlásený: do 20. septembra 2023, je potrebné uhradiť zálohu 400,- EUR, na číslo účtu: SK13 0900 0000 0005 5002 7793. Do poznámky prosím uviesť: Meno a Priezvisko /Sv.Zem, 22.02.-05.03.2024 Ďakujem!  

Cena púte je   1.350,- EUR /polpenzia/. 

Bližšie informácie ohľadom púte, budú zverejnené priebežne.

Ešte raz zo srdca ďakujem, že ste boli spokojný s doterajšími púťami našej farnosti. Veľmi ma to teší a zároveň sa teším na stretnutie s Vami. Prosím o modlitby na tento úmysel.

o. ThDr. Marek Pejo, PhD.,    E-mail: pejo.marek@grkatke.sk,   Mobilné číslo: 0918 563 697.

sv.-zem-2024.jpgProgram púte:

1.deň: zraz v skorých ranných hodinách, transfér na letisko do Budapešti,  odlet do Tel Avivu. Po prílete transfer do Betlehema, ubytovanie.

2.deň: po raňajkách program v Betleheme, návšteva Poľa pastierov, Bazilika Narodenia Ježiša Krista, jaskyňa Mlieka, Herodyon /Herodesova pevnosť, fakultatívne/, možnosť nákupu suvenírov, večera ubytovanie.

3.deň: po raňajkách Jeruzalem -  Olivová hora –  návšteva Dominus Flevit, miesta kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom.  Prehliadka Getsemanskej záhrady, Baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/.  Baziliky hrobu Panny Márie,   Múr nárekov, Hora Sion, Večeradlo. Večera a ubytovanie v Betleheme.

4.deň: po raňajkách Ein Karem - návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta navštívenia Panny Márie u Alžbety.  Prehliadka starého Jeruzalema, miesto Ježišovho odsúdenia a bičovania, Krížová cesta –  Via Dolorosa, Bazilika Božieho hrobu,  Návrat do Betlehema, večera, ubytovanie.

5.deň: po raňajkách odchod k Jordánu, Qasr al Jahúd -  miesto Ježišovho krstu na hraniciach Izraela a Jordánska, miesto pôsobenia sv. Jána Krstiteľa,  presun k Mŕtvemu moru, možnosť kúpania. Večera, ubytovanie v Betleheme.

6.deň: po raňajkách skoro ráno presun do Galilei, prehliadka Nazareta - Baziliky Zvestovania, Kostola sv. Jozefa. Miesto prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Popoludní odchod ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum - dom sv. Petra, Tabgha - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Plavba po Genezaretskom jazere /fakultatívne/  Večera ubytovanie v Nazarete.

7. deň: po raňajkách Výstup na horu Tábor /taxíkom za 9,-USD/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Presun do Jordánska. Prehliadka Jerash – významné antické rímske mesto. Presun a ubytovanie v Petre.

8. deň: celodenná prehliadka Petry, niekdajšieho hlavného mesta Nabatejskej ríše, vytesaného do skaly (Rímska provincia Arabie, kde sa sv. Pavol zdržiaval podľa Gal 1. 17). Program, prehliadka, /až po známy kláštor, sv. omša v starom byzantskom chráme/, večera a ubytovanie v Petre.

9.deň: návšteva púšte Wadi Rum a noc na púšti.

Asi 60 kilometrov južne od Aquaby sa nachádza ďalší skvost Jordánska, púšť Wadi Rum. Mesačné údolie očarí ohromnou silou. Prehliadka sa začína neďaleko hory nazvanej Sedem vrcholov múdrosti. Je preslávená a spojená s osobou, ktorá je spätá s Wadi Rum a históriou Sýrie a Jordánska – Lawrencom z Arábie. Bol to britský plukovník T. E. Lawrence. Do púšte sa vyráža v otvorených džípoch. Cestou sa otvorí jedna z najkrajších púštnych scenérií sveta. Pôsobenie slnka ešte viacej umocňuje obrazy nádherných skál. Wadi Rum bola prvý raz spomenutá už v Ptolemajovskej geografii ako Aramona a tiež vraj ako Ad aj v Koráne. Nabatejci sa tu zabývali už v 4. storočí. Vytvorili skalné maľby v pieskovcových masívoch skál. Beh storočí, vietor a počasie erodovali masívy v skalné veže a bizarné kopce týčiace sa z hôr piesku, v ktorom sa celá oblasť priamo topí. Krása vyráža dych.

Dúhové masívy

Duny sú jednou veľkou záplavou oranžovo-červeného piesku. Keď vystúpite na vrcholok niektorého pahorku, rozprestrie sa pred vami fantastický obraz. Len vtedy dokonale vidíte krásny prechod od béžovej cez ružovú až po oranžovo-červenú. Wadi Rum je unikátna.  Z farebného piesku vyrastajú k nebu priam vertikálne pieskovcové útvary. Z roviny sa tu týčia ako obry. Kam oko dohliadne vidíte červené a oranžové odtiene pieskovcových stien či široké duny. Keď natrafíte na beduínov, roztrúsené ťavy, či si posedíte na ošúchanom koberci a prijmete horúci čaj nalievaný z otlčenej starej kanvičky, máte pocit zázraku. 

25.júna  2011 bola Wadi Rum zapísaná ako súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

10.deň: po raňajkách odchod na horu Nebo – podľa tradície miesto smrti Mojžiša.  Pokračovanie do Izraela. Ubytovanie  v Betleheme.

11. deň: Po raňajkách možnosť navštíviť Kláštor Karmel – sv. Mariam Baouardy (vstupné 2,- usd (eur) , alebo zastávka pri Kláštore Mar Saba, ktorý je architektonickým zázrakom byzantského veku. Hoci ženy nemôžu skutočne vstúpiť do kláštora, už pohľad je dôvodom na zastávku, kláštor Mar Saba je jednou z veľkých historických pamiatok Svätej zeme. Poobede pobyt pri Mŕtvom mori, návrat do Betlehema.

12.deň: po raňajkách prehliadka Betánie, Údolie Wadi Quelt, Jericho – najstaršie obývané mesto sveta, mesto proroka Elizea, v ktorom Ježiš uzdravil slepca Bartimeja a navštívil dom mýtnika Zacheja. Ježiš Kristus pri svojich cestách z Galiley do Jeruzalema opakovane prechádzal Jerichom. (Mt 20, 29-33), (Lk 18, 35-43). Večera a ubytovanie v Betleheme.

13.deň: skoro ráno presun na letisko, odlet do Budapešti. Transfér na Slovensko.

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

 
 
Mail listArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2023 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 607309
Mesiac: 6685
Deň: 257